کتاب «له‌ش شه‌شم» اثر جدید «جلیل آهنگرنژاد» شاعر کرماشانی منتشر شد

 

 

کرمانشاه – ایرنا- کتاب مجموعه شعر «له‌ش شه‌شم» (جسد ششم) جدیدترین اثر «جلیل آهنگرنژاد» شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار کرمانشاهی توسط انتشارات دیباچه چاپ و روانه بازار نشر شد.

«جلیل آهنگرنژاد» روز شنبه در ارتباط با این مجموعه شعر خود گفت: این کتاب در ۸۲ صفحه شامل ۴۳ شعر و به قیمت روی جلد ۵۰ هزار تومان چاپ و منتشر شده است.وی افزود: این کتاب دربرگیرنده تازه‌ترین شعرهای آزاد کُردی است که با چهره ای تازه‌تر نسبت به دفترهای شعر قبلی آماده انتشار شده و به گونه‌ای رنگ بویی اجتماعی دارد اگر چه «فردیت» نیز با جلوه‌ای متفاوت در آن خود را باز می‌نمایاند.

این شاعر کُرد کرماشانی در پاسخ به این سوال که چرا نام «له‌ش شه‌شم» برای این کتاب انتخاب شده است، گفت: برگردان نام این کتاب به زبان فارسی، ششمین جسد(م) یا جسد ششم از یک انسان است. براستی مگر نه این است که آدم‌ها می‌توانند چندین جسد داشته باشند؟ هر دوره‌ای با نگاهی تازه تر به جهان، باید جسد کهنه‌ای را با افکاری قدیمی، دور بریزند و در جسدهایی جدید به «دیدنِ» تازه مشغول شوند و گاه روایت هایی تازه از جهان‌شان را ارائه نمایند.

تاکنون از جلیل آهنگرنژاد کتاب‌هایی همچون نرمه‌واران، طعم روزهای نیامده، ریه‌گه‌ی کاوه، خوابهای خانقین، ته‌م، رووژ، وه‌فرینه‌گان و تصحیح برزوونامه کُردی چاپ و روانه بازار کتاب شده است. آهنگرنژاد مدیرمسوول نشریه صدای آزادی چاپ کرمانشاه است.

بازنشر از : https://www.irna.ir/news/84858029

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *