زمان و مکان مراسم تشییع و تدفین استاد پرتو کرماشانی اعلام شد

استاد محمدعلی سلطانی متن اعلامیه مراسم تشییع و تدفین استاد علی اشرف نوبتی را در اختیار صدای آزادی و سایت بلوط گذاشت. متن این اعلامیه بدین شرح است:

هه‌وار مه‌ردمه‌گه‌ که‌س وه‌ ئێ دیاره‌ نه‌مه‌ن
ئومێد چێ له‌ ده‌س و کار و قه‌راره‌ نه‌مه‌ن
دڵ ئه‌ێ دڵ ئه‌ێ دڵ(په‌رته‌و) وه‌فا وه‌فاێ چه‌ته‌
نه‌گه‌رده‌ مینه‌ی ئاو ئاو بوزورگه‌واره‌ نه‌مه‌ن
*
مرگ من شعر من اگر باشد
دگر اندیشه زوالم نیست
زانکه درشعر خود توانم مرد
چونکه با مرگ خود توانم زیست

✅♦️پرتو پرواز کرد

استاد علی اشرف نوبتی ( پرتو کرمانشاهی ) ستاره تابناک ادب پارسی و کردی در کوهپایه های زاگرس غروب کرد برای بدرقه او و سپردن به خاک اهورایی کرمانشاه ،پنجشنبه هفتم بهمن ساعت یازده ۱۱ تا ۱۳ ظهر در قطعه ۹ نهم ، ردیف ۴۶ ، مزار شماره ۵۰ در باغ فردوس همراه سوگواران خواهیم بود .مراسم به سبب رعایت شیوه نامه ها ی بهداشتی در همین مکان انجام و ختم خواهد شد .

▫️خانواده نوبتی و سایر بستگان / جامعه
اهل فرهنگ و ادب غرب کشور

دیدگاه‌ها: ۱ دیدگاه

 • امیراشرف بهرامی

  با عرض سلام و ادب به ساحت فرهیختگان و ادیبان بزرگوار دیار بیستون و با یادی دوباره از استاد تازه درگذشته مرحوم علی اشرف نوبتی (پرتوکرمانشاهی) و با آرزوی آرامش ابدی و تحقق آمال وآرزوهای آن پیرخردمند پس از مرگ جسمانی
  راستش را بخواهید دل پر دردی داشتم و عرایض بسیار اما ممکن است از حوصله شما بزرگان فرهنگی و هنری و سایر دوستان خواننده همشهری خارج باشد بنابراین با پرسشی آغاز کرده و تا حد امکان سخن کوتاه میکنم
  آیا مراسم تشیع پیکر استاد در شان و اندازه آن بزرگمرد انجام پذیرفت اگر شما نیز چون من در ذهن منفی پاسخ دادید پس اندکی در چرایی آن نیز تأمل بفرمائید:
  اگر همگان میخواهیم چون همیشه، شعر از قبل سرائیده شده بی کفایتی مسئولان شهر و کشورمان را باز خوانی کنیم، نیک میدانیم که از این دور باطل طرفی نخواهیم بست پس آن کسانی که خود را بخواب غفلت زده اند را بحال خویش واگذارید که بیداری در پس خواب این مردگان بظاهر زنده نیست.
  اما روی سخن این همشهری با شماست. شما عزیزانی که از وجوشان در این دیار کهن بر خود می بالیم و در مکالمات با سایر دوستان و اقوام و آشنایان در استان های دیگر از ادب و هنر و فضلشان شان بتفصیل سخن میگوییم و هراز چندگاهی بقدر وسع نامی از آنان و یا شعر و هنری از آنان را به رخ میکشیم.
  اجازه می خواهم پرسشی از شما داشته باشم مگر نه اینکه کار عالمان و بزرگان بزرگی کردن است و ارشاد و راهنمایی عوامی چون من، پس از چه رو می بایست شما بزرگان فرهنگی و ادبی این دیار نتوانید پیش از برگزاری مراسم با کمی همنشینی و هم اندیشی در کانون های فرهنگی و ادبی و یا در جمع دوستانه خویش و با هماهنگی خانواده استاد مراسمی در خور نام و شان آن شاعر فرهیخته و دوست و همراه خود را برنامه ریزی و مدیریت کنید تا چنان مراسمی در غایت بی نظمی و بی برنامگی را شاهد نباشیم و این در حالی بود که دوستداران فرهنگ و ادب کرد از دیگر نقاط زاگرس نشین میهمان شما کردان باغیرت همیشه مهمان نواز کرمانشاهی بودند.
  بگذریم شاید بتوان بگونه ای آب رفته را به جوی باز گرداند. پس امیدوارم در سایه درایت و توانایی شما عزیزان بزرگوار با برگزاری مراسمی جهت نکو داشت یاد و خاطره آن شاعر شیرین سخن، حقی را که بگردن ما مردم کرد و کرمانشاهیان دارد تا حدودی ادا کنیم.
  چه نیکو میگشت اگر درگذشت استاد پرتو همچون زندگانیش به ما درسی از مسئولیت پذیری، همت، ادای دین، مهمان نوازی و از همه مهمتر کرد بودن و کرمانشاهی بودن به معنا واقعی را می آموخت. به امید آن روز

  ارادتمند همه شما عزیزان (امیراشرف بهرامی)

  10 بهمن 1400 / 17 : 09 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *