استاد پرتو کرماشانی ابدی شد

 

استاد علی اشرف نوبتی معروف به پرتو کرماشانی شاعر پرآوازه کورد کرماشان شامگاه دوشنبه چهارم بهمن 1400 خورشیدی در نود سالگی  درگذشت.

هنگامه نوبتی دختر استاد پرتو  به خبرنگار صدای آزادی گفت: حوالی ساعت هشت شب، عصا زنان به طرف صندلی به آرامی نشست و برای دقایقی سرش را روی دستش گذاشت. ما هم به طور عادی کارهای معمول را انجام می دادیم.  فکر می کردیم رفتارهایش عادی است اما کمی بعد او را که صدا زدیم، واکنشی ندیدیم. نگران و مضطرب، سریع دست بکار شدیم و از امکانات لازم از جمله اکسیژن استفاده کردیم اما متاسفانه پدر به حالت عادی برنگشت و با همان آرامش همیشگی از میان ما رفت.

 

دیدگاه‌ها: ۱ دیدگاه

 • امیراشرف بهرامی

  با عرض سلام و ادب خدمت شما و سایر ارباب فرهنگ کرمانشاه:
  راستش را بخواهید دل پر دردی داشتم که شرح آن از حوصله شما و سایر ادیبان و فرهیختگان دیارمان خارج است پس تا جای ممکن سخن کوتاه میکنم.
  آیا مراسم تشیع پیکر زنده یاد پرتو که از مفاخر شعر و ادب دیارمان بود آنچنان که شایسته و درخورش بود برگزار گردید از مسئولین دولتی نه انتظاری است و نه گله ای ولی از شما ارباب فرهنگ این دیار چرا
  آیا شما بزرگواران امکان مدیریت و برگزاری چنین مراسمی البته با هماهنگی با خانواده آن مرحوم را نداشتید.
  آیا شان مردم کرد، همشهریان و هم استانی های کرمانشاهی و شان آن بزرگمرد که اشاعرش ورد زبان ما از خرد و کلان است رعایت گردید.
  بپذیرم با کمی احساس مسئولیت و دین بیشتر به ساحت ادب این مرز و بوم و صرف کردن اندکی وقت و احتمالا مدیریت و پول مراسم تشیع منظم و آبرومندانه تر و درخور کرمانشاهیان را برگذار کنیم.
  امیدوارم شما دوستان و بزرگان فرهنگ این دیار کرد زبان از سخن این برادر حقیر و هوادارتان رنجیده خاطر نشده و به دل نگیرید. ارادتمند همه شما:

  9 بهمن 1400 / 59 : 13 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *